Prázdniny v klášteře

Školní rok je v plném proudu a prázdniny za námi. Letos jsme se přidaly ke všem školákům a také u nás v klášteře jsme si užily dva měsíce prázdnin. A jak vypadají takové klášterní prázdniny? Neliší se tolik od zbytku roku, ale pro nás to byla příjemná změna. Některé modlitby jsme si posunuly, a tak jsme měly přes den více času. Některé sestry jej využily k práci, někdo měl víc času a volna k odpočinku nebo pro zábavu. 

V květnu a červnu se sestry Ráchel a Bernadeta vrátily do školních lavic, konkrétně do lavic a aut autoškoly a připravovaly se na složení řidičského oprávnění. Jejich studia byla velmi pilná a úspěšná, takže na začátku prázdnin 17.července obě napoprvé udělaly řidičské zkoušky. Nově získané dovednosti uplatňují na ulicích Šternberka a Olomouce a využívají je pro službu společenství - nákupy, odvozy ostatních sester do nemocnice či na nádraží.

Měsíc srpen byl jako každý rok plný událostí. První týden v srpnu sestra Zuzana prožila své osobní exercicie na Velehradě a poslední týden sestra Ráchel odjela do Prahy na Evropské setkání formátorů bratří kapucínů, aby jim tam předala své znalosti a zkušenosti v oblasti františkánské formace. 11.srpna jsme samozřejmě oslavily svátek naší zakladatelky svaté Kláry a 15.srpna krásnou slavnost Nanebevzetí Panny Marie.

Hned po těchto slavnostech jsme mohly v našem společenství přivítat tři sestry kapucínky z polského Krakowa - matku Miriam, sestru Gošu a sestru Juditu. Pokračujeme tak ve vzájmémném poznávání se a sbližování našich společenství. Tři dny, které u nás strávily, byly plné smíchu a povídání si, vzájemného sdílení a učení se. Sestry si od nás odvezly nejen návod, jak zdobit svíčky, ale i ujištění, že jsme si velmi blízké a že chceme v dalších letech pokračovat ve spolupráci. Na oplátku jsme dostaly pozvání do Krakowa, takže příští rok je opět řada na nás s návštěvou.

Během prázdnin jsme poznaly další možnosti, jak nabídnout naši kapli lidem. Nejen při duchovních obnovách, o které letos byl velký zájem, a naše pohostinky byly stále plně obsazeny. V kapli se konalo také několik křtů a jedna svatba.

 

Sestry Ráchel a Bernadeta v autoškole

Návštěva sester z Krakowa 

                                                                                                       

s.Nina, s.Goša z Krakowa, s.Ráchel a s.Miriam z Krakowa

s.Judita a s.Miriam se učí zdobit svíčky

s.Miriam, s.Goša a s.Ráchel na naší zahradě

Svatební výzdoba naší kaple